O rysowaniu duszą
Blog > Komentarze do wpisu
Mała zmiana tematu, czyli jak przenosić laptopa

Wracając do pisania tego opuszczonego przez ostatni czas bloga, chciałbym dzisiaj trochę zmienić temat z okazji tego, że niedawno zakupiłem sobie laptopa. Jest to idealna okazja do tego, żebym mógł podzielić się z wami trochę swoimi przemyśleniami i tego czego zdążyłem się dowiedzieć przez czas, jak wybierałem idealnego notebook’a dla siebie. Otóż, może jesteście tego świadomi lub też nie, ale żyjemy w erze w których liczy się mobilność, sprawność i sporo rzeczy, które pomagają nam w naszych codziennych e-walkach. Do takich rzeczy przywiązuje się wiele, ponieważ akcesoria czy to do mobilnych PC czy też innego hardware’u, są w stanie niezmiernie nam ułatwić, zabezpieczyć czy dać możliwość transportu ważnego dla nas przedmiotu. Jako fan wszelkiego rodzaju usprawnień, preferuje przyjrzeć się każdemu rodzajowi sprzętu, aby później móc określić bezproblemowo czego się potrzebuje.

 

I tak podstawową kwestią są pokrowce. Są one niezmiernie popularne, szczególnie jeśli mamy do czynienia z mniejszymy laptopami (netbookami), zwyczajnie wsadzamy do pokrowca nasze małe cudeńko i wrzucam je albo do plecaka – jest to proste i wygodne. Ich praktyczne zastosowanie kończy się na laptopach 15 calowych. W szczególności, gdy dokonujemy zakupu, warto zakupić pokrowiec bo jest zwyczajnie tani – jakieś średnio 30-40 zł. Podsumowując, najlepiej używać tego rodzaju pokrowców przy maszynach od 7 cali do 14 cali laptopa, albo prosto mówiąc - netbooka. Warto też dodać, że są one zazwyczaj pokryte gumowymi wykończeniami, co może uchronić naszą małą maszynę jeśli by nam spadł przez przypadek (czy też nie) na podłogę. Z tą podłogą naprawdę trzeba uważać, zwłaszcza jak ma się netbooka podłączonego przez kabel Ethernet – netbooki są naprawdę lekkie i niewiele trzeba, żeby zaliczył on podłogę. Mój brat, któremu pożyczyłem na chwilę netbooka, zdążył mi go zrzucić na podłogę i lekko uszkodzić, przez co oddawał mi trochę pieniędzy za niego.

 

Skoro pokrowce się nie nadają pod laptopy to co się nadaje, zapytasz – odpowiedź jest prosta, a brzmi torba na laptopa. Jest ona zwyczajnie niezbędna gdy posiadamy laptopa ok 15 cali, nadaje się na niego idealnie a całkiem obecnie spory wybór na rynku dodatkowo sprawia że możemy wybrać coś ładnego i gustownego – nie żebym zwracał na to jakąś mocną uwagę. O ile wcześniej wybór był bardzo ograniczony, tak teraz można zakupić coś na prawdę fajnego po raczej niewielkiej cenie. Można też kupić plecak lub szukać okazji, gdzie dodają takie akcesoria do laptopów - w ten sposób dostałem plecak za darmo do mojego notebooka – inna sprawa, że wydałem na niego naprawdę bardzo, bardzo sporo, ale też dostałem także myszkę za darmo. I to nie były jakieś tandetne rzeczy – plecak jest naprawdę solidny a mysz od znanego producenta myszek dla graczy Razer. Ogólnie rzecz biorąc dobrze wiedzieć, że plecaki wracają do łask, dlatego zachęcam niezmiernie do brania ich pod uwagę. Plecaki są fajne, bo nie zawadzają jak te tzw. messenger bag’i i nie przeszkadzają w chodzeniu. Można z nimi bez problemu pobiec jak trzeba i nie uszkadza się przy nich tak kręgosłup. A trochę głupio go sobie uszkadzać poprzez najpierw pracę przy laptopie, a potem przy jego noszeniu.

 

Ostatnią kwestią jaką chciałem poruszyć jest teczka na laptopa, czyli akcesorium specjalnie dla ludzi poważniejszych, takich jak business mani czy menadżerowie. Nie jest to może szczególnie wygodne, ale zdecydowanie dla kogoś starszego i nieco poważniejszego – trudno sobie wyobrazić by osoba po czterdziestce, w garniturze, nosiła torbę przez ramię czy też plecak.

 

Jeśli chodzi o używane rzeczy do przenoszenia laptopa, to tyle, więc możecie bardzo łatwo wybrać to czego potrzebujecie opierając się właśnie na tych wspomnianych przeze mnie akcesoriach.

 

Miłych wakacji życzę, trzymajcie się wszyscy!

poniedziałek, 11 lipca 2011, stachulowca

Polecane wpisy

  • witam w pazdzierniku

    niech mnie ktoś ocali przed tym dziadostwem w postaci jesieni :/ paskudnie i nie przyjemnie to jedyne słowa jakie przychodzą mi do głowy. No może nie jest aż ta

  • Warhammer Online i samotność

    Witam, w sumie nie wiem sam o czym dzisiaj pisać. Wierzcie mi na słowo, jestem rozbity na kawałki ponieważ laska ze mną zerwałą :/ co prawda to tylko 3 miesiące

  • Techniki relaksacyjne

    Witam, ostatnio odkryłem świetny sposób na lekkie wylajtowanie się w ciągu zabieganego dnia. Mam tu na myśli techniki relaksacyjne z użyciem muzyki. Najlepiej w

Komentarze
cezary-walilnski
2013/03/18 12:41:13
ja zdecydowanie jestem za plecakami. Na dłużą metę jest to zdrowsze i bardzo wygodne.